Zverejňovanie tvorby autorov a autoriek na portáli literat.sk

Od prvej chvíle, ako sme začali vážne uvažovať o spustení projektu literat.sk, sme nepochybovali o tom, že náš portál musí vytvoriť priestor pre zverejňovanie našej tvorby. Vnímame túto funkciu portálu ako mimoriadne dôležitú a motivačnú tak pre nás, tvorcov, ako aj pre návštevníkov a užívateľov portálu.

Portál literát.sk má svojho redaktora, Matúša Mikšíka, ktorý je zodpovedný za túto časť portálu. Autori a autorky, ktorí sú členovia Družstva alebo registrovaní autori, môžu zverejňovať svoje práce na svojom vlastnom autorskom profile prakticky bez obmedzenia (aj keď je rozdiel medzi členom Družstva a registrovaným autorom). Redaktor portálu literat.sk rozhoduje o tom, ktoré príspevky sú natoľko zaujímavé, že ich dočasne umiestni na úvodnej stránke portálu literat.sk a tým ich lepšie zviditeľní pre návštevníkov portálu. Všetky príspevky autorov a autoriek, ktoré pridajú na svoje osobné profily budú zároveň zverejnené v samostatnej časti portálu literat.sk, ktorá je zameraná na prehľad zverejnených originálnych textov autorov a autoriek.

Čitateľ/ka, ktorý/á nebude registrovaný/á na portáli literat.sk má prístup ku všetkým voľným dielam autorom a autoriek. Ak sa registruje a vytvorí si čitateľský profil, tak dostane mesiac od registrácie právo čítať aj platený obsah portálu literat.sk. Štandardne sa k plateným dielam autorov a autoriek môže čitateľ/ka dostať tak, že si zaplatí kredit v hodnote minimálne 5 euro, z ktorého sa mu/jej bude odpočítavať tzv. „mikroplatba“ v intervale od 10 do 50 centov v závislosti od druhu diela a autora. Prehľad o zaplatených dielach a samotný prístup k nim bude mať čitateľ prostredníctvom svojho vlastného čitateľského profilu.