O portáli

Práve sa nachádzate na portáli, ktorého vznik inicializovalo Družstvo slovenských spisovateľov. Portál literát.sk obsahuje informácie o knihách slovenských autorov najrozličnejších žánrov.

Na portáli si môžete veľmi jednoducho vyhľadať profil (Čo je profil autora/ky?) svojho obľúbeného autora/ky a jeho prostredníctvom sa dozvedieť o danom autorovi/ke mnoho zaujímavých informácií. Okrem základných informácií o jeho/jej  tvorbe,  sú na profiloch autorov/riek sústredené odkazy na rozhovory, ktoré poskytli  a udalosti, ktorých sa zúčastnia v najbližšom období. Mimoriadne zaujímavá je možnosť prečítať si ukážky z už vydaných kníh autorov/riek,  a ktoré vám môžu pomôcť vytvoriť si vlastný názor na samotné dielo autora/ky.

Autori/ky zverejňujú prostredníctvom portálu literát.sk svoje  texty (poviedky, básne, publicistika, odborné texty). Zverejnenie môže byť realizované dvomi formami: (1) bez poplatku alebo s (2) s poplatkom (formou mikroplatby). Ako to  funguje si môžete prečítať tu.

Doteraz uvedené funkcie portálu literat.sk môže využívať každý jeho návštevník. V prípade, že máte záujem aktívne sa zapájať do diskusií k jednotlivým knihám, autorom /kám, resp. mať prístup k ďalšiemu prémiovému obsahu, tak stačí, keď sa zaregistrujete a získate možnosť vytvoriť si kartu čitateľa (čitateľský denník). Každý registrovaný návštevník (čitateľ), ktorý má literárne ambície, môže využiť možnosť poslať svoje dielo (prvotinu) na posúdenie redaktorom portálu literat.sk, ktorí zabezpečia spätnú väzbu pre nového autora/ku. Najzaujímavejšie diela budú zverejnené na portáli.

Na portáli literat.sk si môžete kúpiť  knihy vášho obľúbeného autora. Správca portálu sa dohodol s najväčším slovenským e-shopom na knihy, portálom martinus.sk, o partnerskej spolupráci, na základe ktorej dostávajú autori podiel na zisku z predaja tých ich kníh, ktoré si čitatelia objednajú prostredníctvom portálu literat.sk. Vysvetlenie k tejto mimoriadne dôležitej a pre autorov významnej téme nájdete tu.

Portál literát.sk slúži slovenským autorom aj ako sprostredkovateľ crowdfundingových projektov.

My, spisovatelia a spisovateľky, ktorí/é sme sa podieľali na vzniku projektu literat.sk, veríme, že si portál obľúbite, budete ho  držať v pozornosti a odporučíte známym.