Možnosť kúpiť knihu

Na portáli literat.sk sa môže čitateľ rozhodnúť kúpiť si knihu (y) slovenských autorov. Vykonať tak môže veľmi jednoducho a podobne, ako je zvyknutý na obyčajných e-shopoch. V čom je literat.sk iný, ako bežné e-shopy a prečo by sa mal čitateľ rozhodnúť začať svoj nákup práve na našom portáli?

Odpoveď súvisí s tým, že portál literat.sk založilo a spravuje Družstvo slovenských spisovateľov, ktorého vlastníci, družstevníci, sú tí slovenskí spisovatelia, ktorí sa pre jeho spoluvlastnenie slobodne rozhodli. Spoluvlastníkom Družstva slovenských spisovateľov môže byť len ďalší slovenský spisovateľ alebo spisovateľka!

Vlastnením podielu v Družstve slovenských spisovateľov vzniká spisovateľom právo dostávať podiel na zisku Družstva. Podiel na zisku Družstva je od prvej chvíle stanovený na 50% zo zisku, ktorý bude mať Družstvo z predaja diel konkrétneho autora – svojho člena prostredníctvom portálu literat.sk.

Inými slovami. Ak sa rozhodnete kúpiť naše knihy na portáli literat.sk, tak my dostaneme viac peňazí, ako by sme dostali, kebyže si naše knihy kúpite niekde inde.