Udalosť

Šeptuchy z Podlasia očarovali mládežnícku porotu!

Minulý rok sa niesol nielen v znamení smrtiaceho vírusu, ale navždy si ho budeme spájať aj s fenomenálnym úspechom debutového románu mladučkej Aleny Sabuchovej. Akoby jej nestačilo, že jej Šeptuchy vyhrali cenu Anasoft litera a vzápätí aj Cenu Jána Johanidesa, 30. marca získala aj cenu René - Anasoft litera gymnazistov!

Víťazstvo však nemala ľahké. Sabuchovej na chrbát dýchal a už sa načahoval po cene Peter Balko so svojim románom Østrov (KK Bagala 2019), v záverečnom špurte však viac síl zostalo obľúbenej autorke. Príbeh dvoch dievčat mal väčší potenciál osloviť porotu zloženú z dospievajúcej mládeže, než Balkov tajomný príbeh medzi otcom a synom.

Vyhrali aj Zadné izby

Už dlho sa nestalo, aby jedno literárne dielo získalo hneď tri významné literárne ceny. Pri Alene Sabuchovej sa to však dalo takmer čakať, pretože už jej debut Zadné izby (Amma, 2016) získal Cenu Nadácie Tatra banky v kategórii Mladý tvorca za rok 2017 a Cenu Literárneho fondu za rok 2016 – Cenu Ivana Kraska.

Viac o uplynulom ročníku ceny René - Anasoft litera si prečétajte tu:

Prihlás sa na odber noviniek a získaj prehľad o slovenskej literárnej scéne
Prihlásením do newslettera súhlasíte so zasielaním obsahu prostredníctvom e-mailu. Kedykoľvek sa môžete z odberu odhlásiť.