Text

Píše na pokračovanie, ale zatiaľ nevie čo!

Po zaujímavom románe Rozhovor s členkou kultu (Drewo a Srd, 2019) zostalo okolo obľúbenej spisovateľky Márie Modrovich ticho. Náhodná návšteva portálu Knihy na dosah však prezradila, že sa vrátila ku kedysi obľúbenej aktivite: písaniu na pokračovanie.

Portál Knihy na dosah prevádzkuje Verejná knižnica Jána Bocatia v Košiciach a vďaka vytrvalosti a nasadeniu šéfredaktorky Aleny Zavockej ponúka vynikajúci obsah. Okrem recenzií náročnejších kníh, sú to rozhovory s autormi (Ondrej Marchevský, Dominika Moravčíková, Pavol Sucharek, Marián Andričík, Ivana Gibová,atď), eseje, štúdie, ukážky z rukopisov či kníh a dokonca aj román na pokračovanie. Ten doteraz písal Ján Mičuch, známy rozhlasový autor a básnik. Doteraz dodal 18 pokračovaní, zdá sa však, že už skončil.

Skúsená autorka

Medzery medzi poslednými epizódami sa natiahli na dlhé mesiace až polrok a šéfredaktorka zrejme usúdila, že potrebuje čerstvú krv, ktorá dodá rubrike potrebnú energiu. Oslovila obľúbenú autorku Máriu Modrovich a tá s projektom súhlasila. Výsledkom je prvý diel textu, ktorý sa volá K vode I. s podtitulom Silvia. Pre Máriu Modrovich je písanie na pokračovanie rutinnou záležitosťou. Od roku 2006 písala pod pseudonymom Dina Šmídová pre mesačník Eva obľúbený Denník Diny Šmídovej, plný promiskuitného sexu a vydržalo jej to vyše troch rokov. Popri tom zásobovala textami aj svoj blog v denníku SME, ktorý mal slušnú návštevnosť a venovala sa v ňom životnému štýlu Slovenky žijúcej kdesi v zahraničí.

O čom to bude?

O čom bude jej nový text na portáli Knihy na dosah? Spýtal som sa nedočkavo obľúbenej autorky, keď zodvihla mobil. Povedala, že ešte sama nevie. Ďalšie pokračovanie má byť v auguste a dovtedy má čas rozmyslieť si to. Ale zrejme sa to bude odohrávať v exotickom prostredí a vraj to nemusí na seba nadväzovať, takže uvidí. Nezdá sa jej rozsah dva a pol normostrany za tri mesiace trocha málo, aby sa text či príbeh niekam pohol? Spýtal som sa opäť a obľúbená autorka povedala, že jej sa to zdá dosť, pretože teraz má toho veľa a viac by aj tak nestíhala.

Dáme vám vedieť!

Toľko k horúcej novinke od Márie Modrovich. Dáme vám vedieť, keď napíše pokračovanie toho, o čom sama nevie, čo to vlastne bude. Dlhý čas čakania si však môžete skrátiť čítaním iných článkov na portáli Knihy na dosah, je ich tam dosť zaujímavých, prekvapujúcich i podnetných.

Text Márie Modrovich K vode I. Silvia si môžete prečítať tu:

Prihlás sa na odber noviniek a získaj prehľad o slovenskej literárnej scéne
Prihlásením do newslettera súhlasíte so zasielaním obsahu prostredníctvom e-mailu. Kedykoľvek sa môžete z odberu odhlásiť.