Udalosť

Dokončil nový román aj drámu o prvej slovenskej kozmonautke!

Viliam Klimáček určite nepatrí medzi lenivých a spomalených autorov, ktorým trvá pol dňa, kým vylezú z postele. Pandémia síce ochromila jeho aktivity spojené s prevádzkou divadla GUnaGU, poskytla mu však viac času na tvorbu nových nápadov a písanie.

Pandémii sa divadelný súbor GUnaGU nepodarilo zraziť na kolená. Dokonca v čase, keď väčšina národa fňukala nad tým, že život sa presunul do online priestoru, pripravilo toto obľúbené divadlo dve premiéry. Ako majster Klimáček prezradil TASR, "napriek tomu, že sme boli dlhé mesiace zatvorení, podarili sa nám dve premiéry: V tomto meste zdochol pes a Eva robí z domu, všetko moje hry, ktoré som režíroval. Sálu sme mohli predať iba na polovicu, ale ľudia všetky miesta vypredali, čo nás veľmi potešilo." Divadlu pomohlo aj streamovanie piatich starších divadelných hier: "Viem, že boli sledované aj zo zahraničia divákmi, ktorí sa bežne na nás nemôžu dostať. Streamovali sme vždy dve reprízy a každú videlo okolo dvesto-tristo platiacich divákov. V tom čase to bola pre nás zásadná finančná pomoc."

Beat a HUPS!

Voľný čas využil Viliam Klimáček na písanie. "Cez pandémiu som dokončil román Beat. Ale napísal som aj novú hru pre Zuzanu Kronerovú, volá sa HUPS! (budúcnosť už nie je, čo bývala), začali sme ju pred dvoma týždňami skúšať najprv virtuálne cez zoom meeting a od včera naživo. Je to čierna komédia o našej generácii, na ktorej najprv robili sociálne experimenty politici, a potom jej vedci sľubovali napr. už v roku 2000 dovolenku na Mesiaci a vyhubenie všetkých chorôb. Kde sme dnes, to vieme, a tak sa na nenaplnené ideály nedávnej minulosti dívame optikou čierneho humoru, veď pani Kronerová tu hrá prvú slovenskú kozmonautku, čo letela do vesmíru deň po Gagarinovi," prezdradil TASR obľúbený autor.

Celú správu o Viliamovi Klimáčkovi a divadle GUnaGU počas pandémie, si môžete prečítať tu: 

Prihlás sa na odber noviniek a získaj prehľad o slovenskej literárnej scéne
Prihlásením do newslettera súhlasíte so zasielaním obsahu prostredníctvom e-mailu. Kedykoľvek sa môžete z odberu odhlásiť.