Info

Vy budete písať a my vám budeme platiť!

Literát.sk je prvý slovenský literárny žurnál a keďže ho pravidelne čítate a naše články sa vám určite páčia, pravdepodobne viete, čo od našich prispievateľov očakávame. Hutné a jasné texty, úprimný pohľad na slovenskú literatúru, recenzie nových kníh, rozhovory s autormi, vydavateľmi či organizátormi, správy o literárnych podujatiach, glosy či zamyslenia, oznamy o tom, čo sa pripravuje.

Náš literárny žurnál chceme obohatiť o aktuálne a živé dianie, preto privítame spoluprácu s autormi či autorkami schopnými robiť literárne reportáže z rôznych literárnych akcií, napísať ich ešte v deň konania a poslať nám ich. Privítame spoluprácu s regionálnymi spravodajcami, ktorí nám budú písať o literárnom živote v ich regióne, s autormi, ktorí sa zameriavajú na žánrovú literatúru ako krimi, fantasy, sci-fi, ženské či historické romány, odbornú či non-fiction literatúru, komiksy či detskú literatúru. Máme ambíciu doplniť redakciu o jedného či dvoch redaktorov, preto hľadáme širšie zameraných a rozhľadených prispievateľov či prispievateľky.

Podmienky spolupráce:

1. Pošlite nám text, o ktorom si myslíte, že je vhodný do nášho literárneho žurnálu.

2. Pripojte pár vetami niečo o sebe, čo a kde ste doteraz publikovali, čo čítate, akej literárnej oblasti by ste sa chceli venovať.

3. Ak ste už niekde publikovali, pripojte link či ukážku.

4. Vyhradzujeme si právo na redakčnú úpravu vašich textov - titulky a perexy píšeme my.

5. Preferujeme, ak budete písať pod vlastným menom. Ak budete chcieť používať pseudonym, bude to možné.

6. Neposielajte nám na uverejnenie svoje amatérske prozaické alebo básnické pokusy. Ukážky uverejníme len vtedy, ak ide o text z knihy, ktorá už vyšla alebo je pripravená na uverejnenie.

Nepovinné podmienky:

Dámy - pošlite nám svoje foto v plavkách.

Páni - pošlite nám potvrdenie o absolvovaní základnej vojenskej služby.

 

Ponuky posielajte na adresu: literat@literat.sk

Odpovieme vám! Ak sa nám vaša ponuka bude pozdávať, postúpite do druhého kola a dozviete sa všetko o honorároch, ktoré budete dostávať za svoje príspevky. Padne vám sánka!

 

Redakcia prvého literárneho žurnálu Literát.sk 6.12.2021

Prihlás sa na odber noviniek a získaj prehľad o slovenskej literárnej scéne
Prihlásením do newslettera súhlasíte so zasielaním obsahu prostredníctvom e-mailu. Kedykoľvek sa môžete z odberu odhlásiť.