Kniha

Kali oslavuje prácou a vydáva nezohnateľné rarity!

Balla, Karol D. Horváth, Tomáš Horváth, Viliam Klimáček, Márius Kopcsay a Pavol Rankov, každý v exkluzívnom vydaní s grafickým dizajnom Pala Bálika. Vydavateľ KK Bagala vytvoril výber z najlepších textov rannej tvorby týchto špičkových autorov a pripravil tak čitateľom výnimočný vianočný darček. No nekúpte to!

Zúrili deväťdesiate roky, Slovensko vo svojich pazúroch držal Mečiar a oni boli mladí, krásni a najmä začínajúci autori. Teda, okrem Viliama Klimáčka, ten začínajúci nebol. Na koho sa obrátiť so svojimi rukopismi? Kto im vydá ich prvé drzé, experimentálne či poburujúce texty? Jedine Koloman „Kali“ Kertész Bagala, iní vydavatelia vtedy začínajúcich slovenských autorov príliš nemilovali. A tak všetci, čo za niečo stáli, mali talent a pracovitosť, vydávali v Kaliho vydavateľstve LCA.

Tučné autorské výbery

Kali takto odchytil a vydal autorov, ktorí dnes patria k tomu najlepšiemu v slovenskej próze. Ich ranné knihy sú ťažko zohnateľnými raritami a dnes patria k literárnemu soundtracku prvej postkomunistickej desaťročnice. Najnovšia limitovaná „ExEdícia“ je tučným autorským výberom z prvých kníh piatich exkluzívnych autorov a obsahuje množstvo ich poviedok. Napríklad 25 poviedok od Ballu, 33 od Karola D. Horvátha, 14 od Tomáša Horvátha, 33 od Máriusa Kopcsaya, 45 od Pavla Rankova a 3 romány od Viliama Klimáčka. Ku každej knihe napísali doslov rovnako exkluzívni literárni vedci či autori: Valér Mikula, Marta Součková, Patrik Oriešek, Tomáš Horváth, Ľubica Hroncová a Balla.

Konečne!

Navonok by sa mohlo zdať, že KK Bagala rabuje svoj archív a rozpredáva rodinné vydavateľské striebro. Každému, koho by takéto čosi napadlo, rázne odpoviem: Konečne! Načo držať tento prozaický výkvet zavretý v šuplíku? Ten, kto nepozná ranné práce týchto autorov, môže len ľutovať, pretože mladí ľudia zvyčajne píšu bez zábran, šťavnato, odvážne a najmä s humorom. Okrem toho, nejde o žiaden lacný výpredaj, ale o knihy viazané v plátne, o súborné dielo či bestofky jednotlivých autorov a takéto čosi rozhodne nemôže byť lacné.

Máte len mesiac!

Čo vás čaká? Škodoradostný smiech Máriusa Kopcsaya a jeho Trtkovia, Bojkovia a Muchovia, čierny, dokonale pointovaný humor Karola D. Horvátha, sarkastický a kafkovsky absurdný Balla, mysteriózny Pavol Rankov, humoristicko alternatívny Viliam Klimáček a žánrový parodista Tomáš Horváth. Tieto skvosty sa budú predávať len do 31. decembra 2021! Čo bude s nepredanými knihami po tomto termíne, zatiaľ vydavateľ nezverejnil, o vývoji situácie v jeho sklade po začiatku roka 2022 vás budeme včas informovať!

Tu si môžete prečítať rozhovor s KK Bagalom o jeho novej ExEdícii:

Prihlás sa na odber noviniek a získaj prehľad o slovenskej literárnej scéne
Prihlásením do newslettera súhlasíte so zasielaním obsahu prostredníctvom e-mailu. Kedykoľvek sa môžete z odberu odhlásiť.