Biografia

Biografia

Pavol Weiss je prozaik a dramatik. Po absolvovaní gymnázia pracoval ako vodič, závozník a neskôr kurič. V rokoch 1985 – 1990 vyštudoval dramaturgiu a scenáristiku na FAMU v Prahe. Po skončení školy podnikal v reklame a marketingovom poradenstve. Je tvorcom marketingového konceptu 100 kníh Tatrabanky pre LCA Levice a marketingovo zabezpečil podujatie Román 2006. V roku 2006 založil galériu výtvarného umenia BAST`ART, teraz vedie spoločnosť White & Weiss contemporary art, v ktorej  sa venuje súčasnému výtvarnému umeniu. Je členom Fondu pre umenie , člen Správnej rady VŠVU a viceprezident nadácie EKS, ktorá pôsobí pri Múzeu Milana Dobeša. 

V roku 2006 uviedlo divadlo Astorka tragikomédiu Priateľky, ktorá sa doteraz úspešné hrá aj v pražskom divadle na Fidlovačce pod názvom Nejlepší kamarátky. O rok neskôr mala v Astorke premiéru hra Bajmann Brothers, s ktorou uspel v anonýmnej súťaži Dráma 2006. 

V roku 2009 vyšiel v Divadelnom ústave zborník hier Sarkofágy a bankomaty, s podtitulom Kľúčová slovenská dráma strednej generácie, v ktorom publikoval divadelný text Ohrozenie.

S hrou Zo života ľudstva uspel v anonymnej súťaži DRAMA 2014 a v roku 2015 sa textom ELDORADO podieľal na zborníku divadelných hier Ódy či frašky, ktorú vydal Divadelný ústav v rámci projektu EU očami drámy. 
 Žije v Bratislave.